تبلیغات
موضوعات
تبلیغات
آمار سایت
محصولات سایت

بنر

محمدعلی نجفی شهردارجدید تهران کیست؟

محمدعلی نجفی شهردارجدید تهران کیست؟

این متن به معرفی شهردار جدید تهران می پردازد.

محمدعلی نجفی (متولد 23 دی1330، تهران) مدرس دانشگاه ایرانی، مشاور امور اقتصادی رئیس جمهور ایران، عضو شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری و عضو شورای سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی جمهوری اسلامی ایران است.

نجفی دبیر سابق ستاد هماهنگی اقتصادی، سرپرست سابق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران و از بنیان گذاران حزب کارگزاران سازندگی، عضو هیئت علمی دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف و رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

نجفی از 1360 تا 1364 وزیر فرهنگ و آموزش عالی و از 1367 تا 1376 وزیر آموزش و پرورش ایران بود. او در دولت بعد به ریاست سازمان برنامه و بودجه رسید. در 1386 به عضویت در سومین دوره شورای شهر تهران درآمد و در 29 مرداد 1392 به دنبال انتصاب به عنوان معاونت رئیس جمهور از این سمت استعفا کرد.

نجفی در دولت نخست روحانی معاون رئیس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور بود. در 10 بهمن 1392، نجفی از ریاست سازمان میراث فرهنگی استعفا کرد و حسن روحانی وی را به عنوان مشاور رئیس جمهور و دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

در کارنامه محمدعلی نجفی چندین دوره وزارت در وزارتخانه های آموزش و پرورش و آموزش عالی به چشم می خورد.

نجفی در تاریخ 29 مرداد 1393 پس از رای آوردن استیضاح رضا فرجی دانا از وزارت علوم، سرپرست وزارت علوم شد و 95 روز در این سمت بود.

منبع:namnak.com 

 

 

برچسب ها :

دسته : افراد مشهور, خبری | تاريخ : آگوست 24th, 2017 | نوشته : Admin | تعداد بازديد : 10 views
محصولات سایت
ارسال نظر


جستجو در یاس پیک